مشاوره آموزشی

در این مطلب قصد داریم درباره مشاوره آموزشی و به خصوص مشاوره درباره مقطع کارشناسی ارشد صحبت کنیم.

توی مشاوره تحصیلی ارشد ، باید به نکات مهمی توجه کرد. به دلیلی اینکه تمامی داوطلبان این آزمون، در مقطع کارشناسی کنکور داده اند، به اصول کلی کنکور آشنا هستند اما کار به اینجا ختم نمیشه. چون از نظر ما طرز مطالعه برای کنکور ارشد با کنکور کارشناسی متفاوت هست.

توی کنکور کارشناسی شما باید تعداد دروس بیشتر که به هم مرتبط هم نیستند رو بخونید. شاید خیلی از این دروس رو اصلا دوست نداشته باشید اما به خاطر اینکه ضریب بالایی داره شما باید با تمرکز زیادی بخونید.

توی کنکور ارشد شرایط یه ذره متفاوت میشه. توی این کنکور تعداد دروس خیلی از کنکور کارشناسی کمتره و معمولا شما از اکثر دروس خوشتون میاد. چون رشته خودتون هست و میخواهید توی اون ادامه تحصیل هم بدهید. پس قاعدتا باید مطالب براتون جذاب تر و مطالعه اون راحت تر باشه. از طرف دیگه ممکنه که شما کارشناسی یه رشته دیگه خونده باشید و برای ارشد تغییر رشته بدید. باز هم رشته و دروس مورد علاقه شماست و بهتر درس میخونید.

باز هم کار به اینجا ختم نمیشه. چون توی کنکور کارشناسی معمولا شما توی مدرسه ای هستید که همه میخوان برای کنکور بخونند، جو همه درسی و کنکوری هست و به شما هم انگیزه تلاش میده. از طرف دیگه شما مشاوران خوبی دارید که به شما کمک میکنند. اما توی کنکور ارشد دیگه اینطور نیست. ممکنه که خیلی از همکلاسی های شما دیگه به کنکور فکر هم نکنند و راه شما با اونها فرق بکنه. از طرف دیگه توی دانشگاه مشاوری وجود نداره که به شما کمک بکنه. اصلا نگران نباشید. تیم مشاوره تحصیلی کارشناس ارشد پاسخدون قدم به قدم با شما همراهی میکنه. توی مشاوره تحصیلی ارشد ، برنامه ریزی تحصیلی دقیق، معرفی منابع مورد نیاز، معرفی دانشگاه ها و گرایش های هر رشته از مهمترین قسمت های این مشاوره است.

یه مشکل دیگه ای که اکثر داوطلبانی که به ما مراجعه میکنند دارند، مسافت هست. به دلیل اینکه الان دارند در شهری که دانشگاه کارشناسی آنها در آن هست، زندگی میکنند، ممکن هست که از شهر اصلی خودشون دور باشند و به مراکز شناخته شده دسترسی نداشته باشند. به خاطر اینکه بتوانیم مشاوره تحصیلی کارشناسی ارشد رو به بهترین شکل ارائه بدهیم، سراغ مشاوره تحصیلی تلفنی رفتیم. مشاوره تحصیلی تلفنی علاوه بر اینکه شرایط دوری راه و خستگی مسافت رو دیگه نداره، مزایای خیلی خوبی رو برای داوطلبان ایجاد میکنه.

توی مشاوره تحصیلی تلفنی میشه طولانی تر و مفصل تر با بهترین مشاوران ایران ارتباط برقرار کرد. مشاوران کارشناسی ارشد پاسخدون همگی را فارغ التحصیلان ارشد و دکترای بهترین دانشگاه های ایران در رشته های مختلف هستند. این مشاوران در سیستم مشاوره تحصیلی تلفنی پاسخدون از ابتدا هدف از شرکت در کنکور ارشد رو بررسی میکنند.

بعد شرایط رشته و گرایش مورد نظر رو به داوطلب توضیح داده و شرایط رو براش کنکاش میکنند. ممکن هست که داوطلب الان در یکی از شهر های کوچک ایران با شرایط خاصی روبرو باشه که با کمک مشاوران مسایل رو تجزیه و تحلیل می کنند. بعد از حل این مسایل مقدماتی، فرآیند مشاوره تحصیلی کارشناسی ارشد تلفنی به معرفی منابع دقیق و کاربردی هر درس میرسه.

مشاوران پاسخدون مطابق شرایط خاص و زمان باقیمانده تا کنکور کارشناسی ارشد، برنامه ریزی تحصیلی کوتاه مدت تا بلند مدت انجام میدهند. در ادامه روند مشاوره تحصیلی تلفنی ممکن هست که داوطلبان روحیه خودشون رو از دست بدهند که به راحتی میتوانند در هر زمان به مشاوران خودشون زنگ بزنند و انگیزه خودشون رو تقویت کنند. پس از اینکه داوطلبان کنکور را دادند هم این فرآیند مشاوره تحصیلی کارشناسی ارشد تمام نمیشود و کار به مرحله فوق حساس انتخاب رشته میرسد. باز هم تیم پاسخدون برای این قسمت هم برنامه ریزی ویژه ای دارد. شما با مشاوره تحصیلی تلفنی به محض اینکه اطلاعات رتبه خودتون رو دریافت کردید، با تیم مشاوره خود که قبلا در جریان روند مطالعاتی و تحصیلی شما بوده است، تماس میگیرید. این افراد با شما در معرفی دانشگاه ها، اولویت بندی آنها، شرایط خاص هر دوره آموزشی، سهولت در ادامه تحصیل داخل و خارج برای مقطع دکترا و … مفصلا صحبت خواهند کرد و هیچ سوالی برای شما بی پاسخ باقی نخواهد ماند.

یکی دیگر از مزایای قابل توجه در مشاوره تحصیلی تلفنی که در فرآیند مشاوره تحصیلی کارشناسی ارشد انجام میشود، بحث هزینه مشاوره هست. هزینه مشاوره تحصیلی تلفنی به شکل قابل ملاحظه ای نسبت به مشاوره حضوری کمتر بوده و تمامی داوطلبان میتوانند از آن استفاده کنند. در این نوع مشاوره، شما تمامی اطلاعاتی که قرار هست به صورت حضوری دریافت کنید را بدون هیچ تفاوتی گرفته و استفاده میکنید. فقط دیگر هزینه های سرسام آور مشاوره حضوری و محدودیت هایی مثل حمل و نقل، ساعت کاری و … را ندارید.

ما سعی کردیم تمامی ویژگی هایی که داوطلبان در مشاوره تحصیلی کارشناسی ارشد دریافت میکنند را به مشاوره تحصیلی تلفنی منتقل نموده تا آنها با سهولت بیشتر و هزینه بسیار کمتری از خدمات تیم تخصصی مشاوره تحصیلی کارشناسی ارشد پاسخدون بهره مند بشوند.